İlk Odatv yazdı çok tartışıldı… Görev başında çıktı

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde “Yabancı Asker Postalı İstemiyoruz” etkinliği düzenleyen Ulukuş, CHP’nin tutuklanan gazeteciler Batuhan Çolak ile Süha Çardaklı’ya yönelik ziyaretini de organize ettiğini söyledi. Ulukuş, “Resmi görevim yok. Gelişme oldukça Genel Başkanımızı bilgilendiriyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Mayıs’ta danışman olarak atadığı Zafer Partisi’nin gençlik yapılanması Ayyıldız Hareketi’nin eski kurucu Genel Başkanı olan Gökşen Anıl Ulukuş’un 4 Haziran’da diğer danışmanlarla birlikte görevden alındığını ilk kez Odatv yazmıştı.

CHP İÇERİSİNDE TARTIŞMALARA NEDEN OLMUŞTU
Ulukuş’un 4 Temmuz’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığına atandığını açıklaması CHP’de tartışmalara neden olmuştu. Tepkiler üzerine CHP’den yapılan açıklamada, Ulukuş’un, 4 Haziran tarihinden önce atanan tüm danışmanlarla birlikte görevine 14 Haziran tarihi itibariyle son verildiği belirtilmişti. Bunun üzerine Odatv’ye konuşan Ulukuş da CHP’den yapılan açıklamaya tepki göstererek, “Sayın Genel Başkan’a danışmanları görevden alması sonrası en az 4 kere ‘Ben hâlâ danışman mıyım?’ diye sordum. Her seferinde ‘burada 90 tane danışman vardı, bu karar onlar için. Sen devam et’ cevabını aldım” açıklamasında bulunmuştu.

İLGİLİ HABER: https://www.odatv4.com/siyaset/goksen-anil-ulukusun-danismanligi-4-gun-surdu-chp-geri-adim-atti-62144339

ODATV’YE AÇIKLAMIŞTI
Gökşen Anıl Ulukuş, Odatv’ye yaptığı açıklamada CHP’nin baskılara dayanamadığını ve bu nedenle böyle bir karar aldığını söyledi.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tartışmaların ardından danışman olup olmadığını teyit etmek için soru sorduğunu ifade eden Anıl Ulukuş, Kılıçdaroğlu’nun “problem yok” diye yanıt verdiğini söyledi.

ODATV HABERİNDEN SONRA TWİTTER’DAN PAYLAŞIM YAPTI
Odatv’ye konuşmasının ardından Twitter’dan da konuya ilişkin bir açıklama yapan Anıl Ulukuş şunları kaydetti:
Sayın Genel Başkan’a danışmanları görevden alması sonrası en az 4 kere “Ben hâlâ danışman mıyım?” diye sordum. Her seferinde “burada 90 tane danışman vardı, bu karar onlar için. Sen devam et.” cevabını aldım. Kaldı ki ilk açıklamayı yaptığım gün yine konuştuk. Baskılara dayanamamış olabilirsiniz ama her şeyin bir usulü var! “Gerçeği yansıtmıyor” şeklinde itibar zedeleyici bir tavır CHP’ye yakışmıyor. “Kılıçdaroğlu gidici, bir bahaneyle eleştirelim de yeni yönetimde yerimiz olsun.” Zihniyetindeki bazı kişiler beni CHP’li olmamakla itham ettiler. Onlar için ben aşırı sağcı olurken, CHP’nin altı okuyla problemi olanlar CHP’li oluyor. Aşırı sağcılık diye itham ettiğiniz düşünce CHP’nin kurucu iradesidir. Türk Milliyetçisi arkadaşlarıma da sitemim var. CHP’yi Milliyetçilikten uzaklaşmakla suçluyorsunuz. Ancak CHP’de biri “Çok Milliyetçi” olmakla suçlandığında onun meze olmasını seyrediyorsunuz. Son olarak, Atatürk’ün başlattığı Türk Devrimini sürdürme irademiz ve Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak kalması için olan mücadele azmimiz azalmayacaktır.

TWİTTER BİYOGRAFİSİNDEN O TİTRİ KALDIRDI
Gökşen Anıl Ulukuş, Twitter’daki biyografisinden CHP Genel Başkan Danışmanı titrini kaldırdı.

“BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUM”
Ulukuş’un resmen görevden alınmasına karşın Kılıçdaroğlu ile diyaloğunun devam ettiği ve zaman zaman Kılıçdaroğlu’na danışmanlık yapmaya devam ettiği öğrenildi. Genel Merkez’e sık sık gidip Kılıçdaroğlu ile görüşen Ulukuş’un zaman zaman dosya hazırlayarak sunduğu da belirtiliyor. İddialar ile ilgili T24’ün sorusunu yanıtlayan Ulukuş, resmi bir danışmanlık görevinin bulunmadığını ancak Kılıçdaroğlu ile görüşerek bilgilendirmeye devam ettiğini söyledi.

“CEZAEVİ ZİYARETİNİ ORGANİZE ETTİM”
Aykırı’nın Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ile Muhbir’in yöneticisi Süha Çardaklı’nın sığınmacılarla ilgili haberleri nedeniyle tutuklanmasının ardından süreçle ilgili Kılıçdaroğlu’nu bilgilendirdiğini belirten Ulukuş, “Görüşmemizin ardından cezaevi ziyaretini organize ettim. CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir de, Çolak ve Çardaklı’yı ziyaret etti” dedi. Çolak ve Çardaklı ile ilgili süreci takip ettiklerini kaydeden Ulukuş, “Bir gelişme oldukça Genel Başkanımızı bilgilendiriyorum” dedi.

CHP RESEPSİYONUNA DA KATILDI
Ulukuş, Kılıçdaroğlu ile görüşerek geçtiğimiz günlerde tezkereyi protesto amacıyla “Yabancı Asker Postalı İstemiyoruz” etkinliği düzenlediklerini de anlattı. Ulukuş, etkinlikle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada da “Bugün Ankara’da “Tam Bağımsız Türkiye” dedik. Emperyalizmin hiçbir şekline, hiçbir zaman boyun eğmeyeceğimizi ifade ettik. Emperyalizm hangi rengiyle, hangi bayrağıyla gelirse gelsin. Emperyalizme karşı 6 okumuz ve onu tutan Türk gençliği daima var olacaktır” ifadesini kullandı. Ulukuş, CHP’nin Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla düzenlediği resepsiyona da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x