WhatsApp’ın ‘Tek Seferlik Görüntüleme’ özelliği ses mesajlarını da kapsıyor

WhatsApp, Ağustos 2021’de fotoğraflar ve videolar için kullanıma sunduğu “Bir Kez Görüntüle” özelliğiyle kullanıcıların kendiliğinden yok olan resim ve videolar göndermesine olanak tanımıştı. Şimdi ise, WhatsApp bu özelliği ses mesajlarına da genişletti.

“Bir Kez Görüntüle” özelliği ses mesajları için de aynı şekilde çalışıyor. Kullanıcılar, bir kez dinlendikten sonra tekrar dinlenemeyen ve alıcının telefonunda kaydedilemeyen ses mesajları gönderebiliyor. Gönderen de, mesajı gönderdikten sonra onu tekrar dinleyemiyor.

Bir kez dinlenen ses mesajları, alıcı okundu bilgilerini açıksa, mesaj açıldıktan sonra “Açıldı” etiketiyle görüntüleniyor.

WhatsApp’ın ‘Tek Seferlik Görüntüleme’ özelliği ses mesajlarını da kapsıyor

WhatsApp’ın fotoğraflar ve videolar için sunduğu “Bir Kez Görüntüle” özelliği artık ses mesajları için de geçerli. Peki WhatsApp’ta “Bir Kez Görüntüle” ses mesajları nasıl gönderilir? İşte adımlar:

Bireysel ya da grup sohbetini açın.

Mikrofon simgesine dokunun.

Kaydı kilitlemek için yukarı kaydırın.

Kayıt yapmak için basılı tutun.

“Bir Kez Görüntüle” simgesine dokunun (yeşil olduğunda “Bir Kez Görüntüle” modunda olduğunuzu anlarsınız).

Gönder butonuna basın.

WhatsApp, tutarlılık açısından, “Bir Kez Görüntüle” fotoğraflar ve videolar gibi, ses mesajlarının da “tek seferlik” ikonu ile işaretleneceğini belirtiyor. Ayrıca, bu ses mesajları varsayılan olarak uçtan uca şifreleme ile korunuyor.

“Bir Kez Görüntüle” ses mesajları, önümüzdeki günlerde dünya çapında yayınlanmaya başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x