Ev bitkilerinizi canlı tutmak için daha fazla ipucu burada : Neyse ki,ev bitkinizin sudan boğulmaması için basit bir yol var

Bir buz küpü (veya birkaçı) aşırı su eğiliminize karşı gizli silahınızdır. Mutfaktan birkaç büyük tane alın ve bunları bitkinizin tabanına doğrudan toprağın üzerine yerleştirin. Saksıyı bir kerede ıslatmak yerine, buz yavaş yavaş eriyecek ve suyu toprağa eşit şekilde dağıtacaktır.

Bitkinizin boğulmasından endişeleniyorsanız, eriyen suyun herhangi bir noktada taşmadığından emin olmak için ona göz kulak olabilirsiniz. Bu yaklaşım aynı zamanda sulama kabıyla ulaşılması zor olabilecek asılı bitkileri nemlendirmek için de harikadır.

Saksınız sonuçta aynı miktarda su alsa da, daha yumuşak bir dağıtım yönteminden yararlanır. Bunun nedeni köklerin ve toprağın nemi emmesi için zamana ihtiyacı olmasıdır . Önemli miktarda su çok hızlı döküldüğünde, saksının dibinde birikerek köklerin oksijenden yoksun kalmasına ve çürümeye yol açabilir. Bu nedenle saksınızın alt kısmında drenaj delikleri ve çakıl bulunması da bu kadar önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x